İnşaat Hizmetlerimiz – Güner Group | İnşaat | Yapı | Mühendislik | Ankara İstanbul İnşaat

GÜNER GROUP

Alternate Text

Tadilat ve Renovasyon

Tarihi Kurum Binaları, Camiler, Kervansaraylar, Çeşmeler, Hanlar, konaklar ve evler tadilat renovasyon kapsamında tarihi yapısı incelenerek yenilenmektedir.


Kullanılma ömrünü bitirmiş yapı malzemelerinin yenileme, bakım onarım işlerinin yenilikçi anlayışla optimum çözümlerle oluşturulmasını hedefler. Geçmişten günümüze süre gelmekte olan tarihin yaşatılması için, onun belgesi niteliğinde olan ve tarihe tanıklık eden eserlerin onarımı ve korunması hususunda Güner Group hassasiyetle çalışmaktadır.

Yenilenme anlamına gelen renovasyon işlemi asıl olarak bir yapı ya da kentin bir bölgesini, yeniden inşa etme ya da günümüze uyarlama gibi algılanmamalıdır. Renovasyon işleminde tarihi bir değer ya da doku bulunuyorsa bunlar korunmalıdır. Restorasyon işlemleri ile de oldukça benzerlik gösteren bu işlemde asıl amaç restorasyon gibi ince detaylar olmamalıdır. Ancak yenilenme sürecinde de araştırmalar doğru yapılmalı ve tarihi dokular kaybedilmemelidir. Özellikle bu yapılarda ya da kent bölgelerinde dış görünüşün bozulmaması en önemli etmendir.

Güncel Makaleler