Mimarlık Hizmetlerimiz – Güner Group | İnşaat | Yapı | Mühendislik | Ankara İstanbul İnşaat

GÜNER GROUP

Alternate Text

Mimari Tasarım

İşlevsellik, uygun bir şekilde çalışma ve faydalı olma niteliği olarak açıklanabilir. Mimari tasarım alanında bunu iki farklı açıdan incelememiz uygun olur. Birincisi teknik fonksiyonellik, ikincisi ise ergonomik fonksiyonellik.


Ergonomik ve teknik fonksiyonellik içerisinde günlük hayatta karşınıza çıkan yapıların, mekanların, eşyaların, hatta bazen yolları ve yollardaki bitkileri ağaçları bile belli bir kurala veya güzellik, işlevsellik algısına dayanarak tasarlıyoruz.

Mimari tasarım, günlük hayatta karşımıza çıkan yapıların, mekanların, eşyaların, hatta bazen yolların ve yollardaki bitkilerin ağaçların bile belli bir kurala veya güzellik, işlevsellik algısına dayanılarak tasarlanması durumudur. Mimari tasarım yeri geldiğinde bir mobilya veya bir yapı projesi tasarlamak olurken yeri geldiğinde sokakta kaldırımlarda yer alan bitkilerin ağaçların düzenini, yapısını, şeklini tasarlamak olabilir. Mimari tasarım çok geniş bir yelpazesi bulunan alandır. Bina tasarımı bunlara kıyasla daha özneldir. Sadece belirli bir bina tasarım sürecine girer ve sonuç olarak inşa edilir.

Güncel Makaleler

-->