Work Control – DEMO Construction

İnşaat Yöneticileri İçin 8 Faydalı İpucu

10.08.2019

Bir şantiyeyi yönetmek asla kolay değildir. Her inşaat yöneticisinin aşırı yönetici iş yüküne boğulmadan projelerinin zirvesinde kalmasına ve saha görünürlüğünü artırmasına yardımcı olabilecek 8 güçlü ipucu hazırladık. Bir inşaat projesi adım adım nasıl yönetilir?

1- İnşaata özel araçları seçin İnşaat sektörünün Excel ve WhatsApp üzerinden yürüdüğü bir sır değildir. Her ikisi de günlük hayatınızı çok daha kolaylaştıran ve sadece birkaç tıklamayla farklı insanlarla bağlantı kurmanıza olanak tanıyan harika araçlardır. 2- Yönetici yükünüzü azaltın İnşaatın idari kabusunu bilmeyeniniz yoktur ve şüphesiz proje yöneticileri bundan en çok etkilenenlerdir. Görev bölüşümünüzü sahadaki ekiplerle ve diğer yöneticiler ile iyi bir şekilde planlamanız tüm idari işlerin size kalmasının önüne geçecektir. 3- Güvenliği öncelik haline getirin Bir sonraki tavsiyemiz projenizin türü veya bütçesi ne olursa olsun, güvenliğinizin her zaman bir numaralı öncelik olduğunu hatırlatmakla ilgili. Hiçbir şey insan hayatından daha önemli değildir ve bu proje yöneticilerinin ilk dikkat edeceği husustur. Güvenliğe odaklanarak ciddi olayların önüne geçilmesini ve görevlerin çoğunun daha hızlı tamamlanmasını sağlarsınız.

İşlerinize sadelik getirin Yalın ve anlaşılır bir planlama şüphesiz bir inşaat projesini yönetmenin en parlak yöntemlerinden biridir. Özellikle bir projenin başlangıcında, her bir proje ekibinin farklı görevleri ve sorumluluklarını belirler, netlik kazandırırsanız sonrasında oluşabilecek sıkıntıların önüne geçersiniz. 7- Liderlik edin ve herkesi yanınıza alın Son olarak projelere öncülük ettiğinizi unutmayın. Ekiplerinize yakın olduğunuzdan ve onları hem profesyonel hem de kişisel açıdan dinlediğinizden emin olun. Bu onların güvenini kazanmanıza ve onlarla daha doğrudan bir iletişim kurmanıza yardımcı olacaktır. Bu sadece mevcut projeniz için değil, gelecekteki projeleriniz için de son derece önemlidir. Şunu da unutmayın insanların sizin için çalışmak istemesini sağlamak için günün sonunda iyi bir lider olmanız gerekir.