Work Control – DEMO Construction

İnşaat işlerini yenilemekten nasıl kaçınılır ?

10.09.2020

İnşaat projelerinizde tekrardan kaçınmak, yenilenmesinin önüne geçmek bir dizi faktöre bağlıdır. Projelerinizde nasıl daha fazlasını görebileceğinizi, daha erken teslim edebileceğinizi ve hak taleplerinden nasıl kurtulacağınızı öğrenmenize yardımcı olacak ayrıntılı bir rehber hazırladık. İnşaat projelerinde yeniden işleme, ilk etapta yanlış yapılan bir faaliyetin veya sürecin sahada düzeltilmesi anlamına gelir. İnşaatta yeniden yapılanmaların arkasındaki ana faktörler kötü iletişim, şantiye ve ofis arasındaki bağlantı eksikliği, plan değişiklikleri, eksiklikler, standardizasyon eksikliği ve amaca uygun olmayan araç veya malzemelerin kullanımı olabilir.

Projeniz için yeniden çalışma ne anlama geliyor ? İnşaat projelerinizde yeniden çalışmayı nasıl azaltabileceğinizin derinlerine dalmadan önce, yeniden çalışmaların sizin ve ekipleriniz için pratikte ne anlama geldiğine daha yakından bakmak gerekir. Bir inşaat projesindeki her gecikme, projenizin türüne ve yürürlükteki anlaşmalara bağlı olarak bir dizi hak talebine veya maliyetli cezalara kapı açabilir.

İnşaatta yeniden çalışma nasıl azaltılır? Yeniden çalışmaların türü veya boyutu ne olursa olsun, her inşaat projesi için zor bir alan olduğu çok açık. İşin iyi tarafı, projelerinizdeki tekrarları azaltmanın ve kaliteden ödün vermeden daha hızlı ve daha ucuz teslimat yapmanızı sağlamanın yolları var. Ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi, bunun gerçekleşmesi için insanlar, araçlar ve süreçler mükemmel bir şekilde ayarlanmalıdır. Yüksek kalite standartları ile yenilenmenin önüne geçin Her inşaat projesi çok sayıda yerinde kontrol ve yapılacak işler üretir. Kalite ve güvenlik süreçlerinizi dijitalleştirmek ve otomatikleştirmek, projelerinizde yüksek kalite standartları belirlemenize ve hata yapmayı en aza indirmenize yardımcı olacaktır. Daha spesifik olarak, doğru araçla kalitenizi belirleyebilirsiniz. Böylece projeniz üzerinde her zaman tam kontrole sahip olacak ve uygunsuzlukları çok daha hızlı çözeceksiniz. Böyle bir yaklaşım, devir teslimlerinizi çok daha sorunsuz hale getirebilir ve projelerinizde daha az aksama süresi sağlayabilir. Ayrıca sürecinizin tamamını dijital olarak yöneterek, tüm kalite kontrollerinin kayıtlarının eksiksiz bir kaydını tutabilir ve her zaman birkaç saat içinde taleplerde bulunmaya veya yanıt vermeye hazır olabilirsiniz. Siz de inşaatınızda yeniden çalışma kabusundan kurtulmanız ve projelerinizin kontrolünü daha iyi sağlamak için yukarıdaki adımları uygulayabilir, sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.